Totální plavání

Plavu, protože:
1) teď asi rok nemůžu běhat (nikdo neví proč, ale jezdit na kole a plavat můžu 🙂
2) to mám jako doplňkovou aktivitu, jednou za rok chodím na sranda triatlon (1,50,10) – viz www.amaterskytriatlon.cz, co jsme kdysi začali pořádat pro kamarády, a teď už to kamarádi pořádají pro nás 🙂
Jsem zarytý prsař, tento rok jsem (protože nemožu běhat) chodil plavat 2-3x týdně 2km, což vedlo k tomu, že jsem 100 zkrátil na těch 2km z 2:45 na 2:35, ale hlavně dám 25m na 9-10 temp (předtím to bylo 12-14).
Pojal jsem to spíš jako dechové cvičení, ty prsa plavu fakt hodně specificky (na závodech by mě asi za „motýlí“ pohyb trupem od hlavy až do noh vyhodili).
O kraul jsem se začal zajímat kvůli triatlonu, že bych nějakou tu minutu stáhl, zatím jsem ale kraulem pomalejší než těma prsama (nejedou mi nohy, topím se, protože udejchám tak těch 50m a šlus).
Totální plavání mě svým pojetím zaujalo, něco jsem zkusil na zádech a nohy už jsou výrazně lepší (vyvinou dokonce dopředný pohyb), ale v přeplněných bazénech není pro plavání naslepo moc prostoru si hrát ze zlatými body a tak. Propagační i naučné materiály na mě fakt hodně působí dojmem „ahoj Bobe, ahoj Tome!“ :-), tak nevím, jestli to je jen další „americká zázračná metoda“, nebo to může vést k rozumnýmu projetí velké vzdálenosti vodou…..
Tak uvidíme, jak dál.