Vozembouch 2018

Tak mi Zico svojí žádostí, abych byl jedním z porotců na Vozembouchu, přichystal super zážitek. Znal jsem tuto soutěž z různých pohledů:
a) jako beznadějný outsider s družinou Supi a písní Supi
b) jako člen vítězného uskupení Podlaha s legendární písní Whiski to je moje gusto (a díky bráchovi za zapůjčení flašky….)
c) jako fotograf a kameraman
d) jako fanda rodič vystupujících dětí
e) jako poskytovatel prostor pro trénink vystoupení mnohonásobných vítězů Svišti Boyz a Sisters No.1

Toto byla pro mě nová zkušennost. Abych se v tom neztratil (protože paradoxně hudební sluch není moje nejsilnější stránka, ale když už něco slyším i já, tak to znamená, že je to fakt špatný 🙂 ), tak jsem si udělal na hodnocení vlastní sofistkovaný systém. 10 bodů pro píseň jsem si rozdělil následovně:
a) 2b „Kdo zpívá“: jen jeden – 1b, více jak polovina – 2b; 0,5b prémie za to, když zpívají v písni sólo alespoň 3 zpěváci
b) 2b „Vícehlas“: 0,5b za pokus s písní něco udělat (např. v refrénu k hlavnímu hlasu někdo dělá alespoň „áááááá“), 1b za dvojhlas, 2b za trojhlas
c) 2b „Nástroje“: 1b za jeden nástroj, 2b pokud existuje alespoň jeden druhý nástroj hrající něco jiného, než ten první (0,5b za všechny rytmiky dohromady)
d) 2b „Čistota zpěvu“: 1b když to občas ulítně, nebo to kazí jen určitý okruh jedinců, 2b když je to dobrý, a 0 když je to špatný 🙂
e) 1b „Rytmus“: jestli nastupují včas, jestli to celkem šlape
f) 1b „Celkový dojem“: jak to celkově působí; dával jsem tu víc plusových bodů, když si to píseň žádala (např. když někdo zazpíval a capella, tak nemoh dostat nic za násroje, že…)

Zajímavé je, že dopoledne tak díky tomu vyšly 3 skupiny stejně a rozptyl mezi prvním a poslením byl minimální, ale nakonec „mé“ pořadí souhlasilo s tím, jak to dopadlo, vyjma Bim bam cylilink, které jsem měl jako 2. a ostatní je vysunuli na 5.místo. Nemám u sebe výsledky, ale myslím, že se na pořadí hodně shodli i jednotliví rozhodčí.

Odpoledne jsem měl tu možnost nakonec rozhodovat také – jiní rozhodčí, úplně jinačí pohled na věc. Oproti dopoledni byly děcka hůře připravené, ale to asi souvisí s jejich věkem a tím, že často už si to cvičí samy. „Moje“ pořadí se nakonec trefilo také do celkového hodnocení, byť zase v jedné skupině nee (já měl Ohniváky 6., ostatní je viděli 4.). Jednotliví porotci (jak sem stačil chytit) měli ale úplně odlišné pohledy na jednotlivé vystupující, takže se to na čelních místech potom hodně vylískalo a bylo to fakt těsné.

Takže díky za novou skutečnost a Vozembouchu zdar!!

1 komentář u „Vozembouch 2018

  • Spot on with this write-up, I actually think this website
    needs far more attention. I’ll probably be
    returning to read more, thanks for the information!

Komentáře nejsou povoleny.